• info@ahanstar.com
  • تماس با ما: 021-66319060
  • تهران ، بازار آهن ، شاد آباد

پروفیل صنعتی

پروفیل صنعتی

پروفیل استیل به مقطع و قطعات ثابت  گفته میشود که در ابعاد وضخامت های مختلف  تولید میشود و کاربرد های مختلف دارد.

آهن استار با کارشناسان و  کادر مجرب اقدام‌ به تهیه و توزیع پروفیل صنعتی و استیل مینماید تا بتواند نیاز کار فرمایان و مصرف کنندگان به پروفیل صنعتی را بر طرف نماید .

بهترین قیمت پروفیل صنعتی را از ما بخواهید.

برای آگاهی از قیمت محصولات با این شماره ها تماس حاصل فرمایید. ۶۶۳۰۶۷۱۴ – ۶۶۳۱۹۰۶۰

پروفیل صنعتی

-

پروفیل به صورت کلی به دو صورت ساختمانی و صنعتی تقسیم می گردد. بیشترین استفاده ار پروفیل در تولید درب و پنجره می باشد.

-

پروفیل کاربردهای بسیاری در ساختمان سازی، صنعت، راه سازی و … دارد. پروفیل در ابعاد و ضخامت های مختلف روانه بازار می گردد و به صورت مربع و مستطیل تولید می شود.

-

پروفیل در مقاطع کوچک را معمولا در تولید نرده های فلزی برای درب و پنجره، راه پله ها و … استفاده می کنند و مقاطع بزرگ پروفیل ها که به نام ستونی معروف و شناخته شده است در ساختمان سازی، اسکلت فلزی استفاده می شود.

پروفیل صنعتی

-

پروفیل ها در دو نوع باز و بسته تقسیم بندی می شوند که پروفیل های بسته شامل: قوطی، لوله، پروفیل درب و پنجره و … و پروفیل های باز شامل: تسمه، نبشی، ناودانی، چهار پهلو، هاش و …

-

تولید پروفیل به دو صورت نورد گرم و نورد سرد انجام می شود که در نورد گرم آن پروفیل از شکل گیری تا فرم دهی به شمش فولاد توسط نورد گرم تولید می شودو در نورد سرد آن از شکل دهی و برش و خم کردن ورق تولید می شود. از جمله نورد سرد آن می توان به پروفیل های نبشی، ناودانی و … اشاره کرد.

-

پروفیل هایی که به صورت Z  تولید می شوند، اکثرا برای پوشش سقف سوله ها استفاده می شوند.

نحوه تولید یک نوع پروفیل صنعتی

تولید پروفیل و قوطی های ساختمانی به ۲ روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود که هر یک دارای محاسن و معایبی می باشند

روش تولید مستقیم:

در روش تولید مستقیم نوار در اثر عبور از بین قالب های بالا و پایین (دارای محرک) و در کنار هرزگردها که طراح با انجام محاسبات از نظر میزان نیرو و زوایای شکل مورد نظر که با توزیع در هر دروازه طراحی نموده به تدریج شکل گرفته و پس از جوش خوردن دو لبه ورق توسط جوشهای فرکانسی نهایتاً در قسمت سایزینگ شکل کامل می گیرد.

پروفیل تولید شده در اثر اعمال نیرو از طرف قالبها و حرارت جوش، کاملاً مستقیم نبوده و توسط پیچش گیر با اعمال نیروی مجدد، خمش، پیچش و کمانش آن اصلاح می گردد. پروفیل در حال تولید، توسط اره اتوماتیک در فواصل ۶۶ متری بریده و به تعداد معینی بسته بندی و پس از نصب کارت مشخصات و تأیید کنترل کیفی به انبار محصولات منتقل می گردد.

محاسن و معایب:

پروفیل تولید شده به روش مستقیم از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و دارای زاویه های تیز، ابعاد دقیق و خط جوش ثابت در دیوارۀ بالایی می باشد و انحنای سطحی کمی دارد.

در این روش به دلیل تیز بودن گوشه و اختلاف قطر نقاط مختلف قالبها و سرعت خطی متفاوت، استهلاک قالبها بیشتر می باشد. همچنین از نظر ماشین کاری و عملیات حرارتی نیز دقت بیشتری لازم است از طرفی فضای هوایی بیشتر بین ایندکتور و پروفیل و فریت سرعت تولید را کاهش داده و نسبت به روش غیر مستقیم دارای سرعت کمتر و راندمان پائین تری خواهد بود.

روش تولید غیر مستقیم :

در این روش پروفیل ابتدا در دستگاه اصلی نورد طبق مراحل فوق و یکی از سه روش خم کردن، به لوله تبدیل می گردد و پس از جوش دو لبه، در قسمت سایزینگ و پیچش گیر در اثر فشارهای بالایی و پایینی و جانبی، این لوله به اشکال مختلف تبدیل و یا اینکه در قسمت سایزینگ و پیچش گیر لوله کاملتر و محصول نهایی تولید و پس از برش بسته بندی می گردد.

محاسن و معایب:

در این روش قسمت اولیه ماشین ( شامل Forming و Finishing ) به یکی از ۳ طریق شکل دهی لبه ای، شکل دهی مرکزی و یا شکل دهی از طریق شعاع واقعی و با توجه به نظر طراح و شرایط ماشین نوار به لوله تبدیل و در قسمت Sizing به شکل مورد نظر تبدیل می گردد که این روش Online نامیده می شود و یا پس از اینکه در این دور، لوله کامل و بریده شد، در دستگاههای دیگری عمل تغییر شکل انجام می گردد.

در این روش چون می توان با ساخت یک لوله در قسمت فرمینگ و تعویض حداقل چند قالب در قسمت سایزینگ و یا بردن به دستگاه های بدون جوش دیگر می توان چند نوع پروفیل تهیه نمود. داشتن تنوع با حداقل ماشین لوله سازی امکان پذیر است. ضمناً چون فاصله هوایی بین ایندکتور و لوله به حداقل ممکن و قطر انتخابی می تواند به بالاترین اندازه ممکن برسد از حداکثر توان دستگاه جوش می توان استفاده کرد و سرعت تولید نسبت به روش مستقیم بیشتر خواهد بود.

قالبها منحنی شکل و ساخت با دستگاه راحت تر و در عملیات حرارتی احتمال شکستن به دلیل عدم وجود گوشه های تیز بسیار کمتر می باشد ولی از نظر کیفیت، گوشه ها گردتر و اندازۀ اضلاع و خط جوش و انحنای سطحی با دقت پایین تر نسبت به روش مستقیم خواهد بود.