• info@ahanstar.com
  • تماس با ما: 021-66319060
  • تهران ، بازار آهن ، شاد آباد

شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی

شیرآلات وسایلی هستند که برای مهار کردن جریان و فشار سیالات به کار می روند.

آهن استار با کارشناسان و  کادر مجرب اقدام‌ به تهیه و توزیع انواع شیرآلات صنعتی مینماید تا بتواند نیاز کار فرمایان و مصرف کنندگان به شیرآلات صنعتی را بر طرف نماید .

بهترین قیمت شیرآلات صنعتی را از ما بخواهید.

برای آگاهی از قیمت محصولات با این شماره ها تماس حاصل فرمایید. ۶۶۳۰۶۷۱۴ – ۶۶۳۱۹۰۶۰

شیرآلات صنعتی

هر زمینه کاری ابزارآلات مخصوص به خود را دارد که استفاده از این ابزارها برای انجام کار، گاهی اوقات جهت راحتی و گاهی هم الزامیست، شیرآلات صنعتی از جمله ابزارهای ضروری در صنعت هستند، بطور خلاصه در تعریف می توان گفت شیر صنعتی وسیله مکانیکی که طی یک فرآیند فشار و جریان سیال را کنترل می کند و همواره در خط لوله ها  و شبکه‌ های لوله‌ کشی و محیط‌ های صنعتی به کار می‌رود، که خود دارای انواع گوناگون برای کاربردهای مختلف است.

وظایف اصلی شیرهای صنعتی عبارتند از:

قطع و وصل کردن جریان، جلوگیری از بازگشت مایعات، گازها و …، تنظیم عبور مقدار مورد نیاز مایعات و گازها، تنظیم و کنترل مقدار فشار و کنترل و ایمنی نگه داشتن دستگاه های تحت فشار، بنابه کاربرد شیرهایی از جنس چدنی، برنزی، برنجی، استیل و … تولید می شود.

کلیه شیرآلات صنعتی از جنس استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ و شیرهایی از جنس آلیاژ کروم، نیکل و فولاد ضد زنگ ۳۰۴ ، ۳۱۶ مقاوم در برابر خوردگی در دسته شیرآلات صنعتی قرار می گیرند.

شیر صنعتی یا ولو Valve وسیله ای است که برای قطع و وصل جریان سیال ها و خط لوله ها و شبکه های لوله کشی و محیط های صنعتی به کار می رود.

شیرآلات صنعتی:

۱- بر اساس نوع سیال:

سیالات گازی: گاز ترش، گاز شیرین، بخار و …، در این گروه می توان به شیرهای سماوری مخروطی Tubricate Taper Plug Valve ، شیر دروازه ای تخت Flat Gate Valve و به صورت محدود به شیر یکطرفه Check Valve و شیر بشقابی Globe Valve .

سیالات ماسع بدون ذرات معلق: آب، نفت، گازوئیل و …

در این گروه می توان به شیر دوازه ای Wedge Gate Valve و شیر یکطرفه Check Valve و شیر بشقابی Globe Valve و به صورت محدود شیر سماوری Plup Valve و شیر توپی Ball Valve اشاره کرد.

سیالات حامل ذرات معلق: در این گروه می توان به نوعی از شیرهای اصلاح شده دروازه ای Modified Gate Valve و شیرهای یکطرفه Check Valve اشاره کرد.

۲- بر اساس نوع بهره گیری و موارد استفاده آنها

۳- بر اساس نوع حرکت عضو مسدود کننده:

حرکت خطی عضو مسدود کننده عمود بر جریان مانند شیرهای دروازه ای، شیر بشقابی (کروی).

حرکت چرخشی عضو مسدود کننده مانند شیر سماوری، شیر توپی.

حرکت اتوماتیک عضو مسدود کننده مانند شیر یکطرفه.

شیر توپی: Ball  Valve

شیر پروانه ای: Butterfly Valve

شیر سوزنی: Needle Valve

شیر قطع خودکار: Excess Flow Valve

شیر چاقویی: Plup Valve

شیر یکطرفه: Check Valve

شیر بشقابی: Globe Valve

شیر دیافراگمی: Diaphragm Valve

شیر اطمینان: Safety Valve